Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.10.2012

Tak nám ty stránky zase trochu zamrzly... 

Adriánek je kus chlapa, má kolem 6 kg... Všeho se účastní s aktivitou sobě vlastní, je z něj velmi komunikativní a milý pejsek. Lucky stále odvážně kojí a  Adrýsek do své mlíkárny chodí stále rád. I další catering přijímá s povděkem , svůj apetit tedy naštěstí zdědil po Bentleyem, neb Lucky jsme museli k jídlu skoro přemlouvat, když byla malá. Adriánek užívá zahrady i domu, naučil se poslouchat na povel "ke mě" a "zůstaň". Venčí se vzorně venku, doma jen na k tomu určenou podložku. Myslím, že si to naše soužití vzájemně užíváme. 

V pátek nás navštívili Němečkovi, majitelé našeho psího taťky Bentlíčka. Strávili jsme společně velmi příjemné odpoledne a Adrýsek se posléze i osmělil  a komunikoval.

V sobotu jdeme na očkování a čipování a až tedy budeme "komplet" i v tomto ohledu, přijede se na Adrýska podívat poradkyně chovu. Jsme zvědaví, jak se budeme líbit..


Do fotoalba jsou vloženy aktuální obrázky.

 

 

 6.9.2012  Novinky

Adriánek nás překvapuje každý den... Dnes, přesně dva týdny po narození, začal reagovat na zvuky. Již několikátý den vrtí na svou pojízdnou mlíkárnu ( maminu Lucky ) ocáskem a vše začal olizovat. Od včerejška se pokouší stát na nožičkách a udělat pár kroků... Zřejmě ale nenaplňuje délku trasy, kterou si stanovil, neb pokaždé, co upadne, vztekle štěká a zlobí se . Dnes jsme také objevili zoubky, tak snad Lucky zvládne co nejdéle svou roli kojné....Poslední parametr je hmotnost Adriana: 2500g 14.den života.

Aktuální fotky našeho voňavého psího mimina vložím v nejbližší době.

 

3.9.2012 Méďa Kulička

Náš malý voňavý plyšák Adriánek se má čile k světu! Jeho hmotnostní přírůstky moc nekorespondují s tabulkami... Chvílemi uvažujeme, zda máme doma vůbec mimino hovawarta ! Dnes, tedy dvanáctý den života již překročil dvoukilovou hranici a již druhý den má rozlepená očka... Naplňuje tedy ve všech možných parametrech svou vyjímečnost. Temperament zřejmě zdědil po mamince, neb ani jeho cestovatelské ambice neodpovídají průměrným jedincům jeho věku. Zkrátka máme doma živé stříbro, které vše nahlas komentuje a u všeho chce být! Do fotoalba jsou vloženy nové obrázky jako důkaz pokroků Adriana.

 

 

1.9.2012 Velké překvapení!

Po plánovaném setkání Lucky s krasavcem Bentley Mílas Moravia byla Lucky pozorována lidskou smečkou a zdálo se nám, že je vše tak, jak má a my se v polovině srpna dočkáme malých LuckyBentlísků.... Po návratu z dovolené a ultrazvuku v 33.dni březosti však bylo bříško prázdné a my jsme ztratili jakékoliv iluze a smířili se s tím, že psí mimina prostě nebudou. O to větší překvapení bylo, když mi Lucky  23.8. po příchodu z práce hrdě  ukazovala čerstvě narozeného černoznakatého pejska, kterého porodila sama a do mého příchodu schovala do své boudy, kam normálně vůbec nechodí... Porodní váha byla 720g...Lucky tedy naplnila význam svého jména i tomto ohledu. Měli jsme všichni víc štěstí než rozumu.

Pejsek dostal jméno Adrian, celým jménem tedy Adrian Moravia Excellent. Má se čile k světu a je pro nás momentálně středem světa. Jeho současná hmotnost je ( v 8.dni života) 1700g a asi z něj bude cestovatel, neb pelíšek ani současná narychlo stlučená ohrádka není pro něj žádnou překážkou  v poznávání okolí...Jeho fotečky vložím v nejbližší době do fotoalba.

Zatím jsme se nerozhodli, zda Adrian půjde "do služby" někam jinam nebo si ho necháme doma. To vše ukáže čas. Nicméně pokud bychom pro Adriánka hledali nového páníčka, nároky budou vysoké. Odmítáme jakékoliv neetické zacházení s živými tvory. Pořízení pejska je obrovský závazek a budeme chtít, aby i Adrian svůj psí život naplnil a byl šťastný, stejně jako Lucky a všichni její předchůdci v naší smečce. 

 

 

 

3.6.2012

Dnes slaví vrh B ze Stříbrných kaskád páté narozeniny!!! Naší Lucky a všem sourozencům přejeme vše nej, hlavně zdraví, plné misky dobrůtek a milující lidskou smečku!

Lucky slaví pro jistotu již od května... Začali jsme účastí na dogtrekkingu pořádaném ZKO Dvůr Králové nad Labem, kde jsme se spolu s hovawartím krasavcem Bentleyem, jeho synem Jonášem, ovčounky Dougem a Kairou  a lidskou smečkou všech jmenovaných vydali na trasu short. V teplém květnovém počasí jsem uvažovala, zda ve slovnících není význam short nějak špatně přeložen.... Trasa měřila 28km a vzhledem k tomu, že jsme akci pojali jako společenskou, nikoliv závod  a po cestě probírali vše možné, jsme také stihli několikrát zabloudit. Troufám si tedy říct, že trasa short v našem podání měla pěkných 32 km... Akce byla ale každopádně skvělá a my doufáme, že příští rok vyrazíme ve stejném složení opět!!

Jako každoročně dostala Lucky ke svému jubileu pobyt v horách Krakonošových. Myslím, že si ho užila, brouzdala se mnou ochotně po kopcích a užívala si pobytu plnými doušky. Temperamentu má stále na rozdávání a my jsme rádi, že tomu tak je...

 

 

 

 

14.3.2012

Dnes přišlo dlouho očekávané psaní z Českomoravské kynologické unie. Píše se v něm, že FCI zanesla do registru chovatelských stanic psů všech plemen v České republice novou chovatelskou stanici Moravia Excellent.

Neviditelná ruka osudu nám tedy vybrala tento název, mělo to tak prostě být. ... a ptala jsem se Lucky, ta je spokojená a to je to hlavní

 

 

 

 

29.12.2011

 

 

peefka-lucky.jpg

 

 

 

 

16.10.2011

Ahoj všem! Před chvílí jsme se vrátily z prodlouženého víkendu na horách, který jsme trávily kde jinde než v Janských Lázních. Pro Lucky to byla tedy letos již  třetí dovolená a troufám si říct, že jsme si to užily   Počasí bylo úžasné a došlo i na dlouho plánované setkání s paní chovatelkou Ranincovou a její rodinou! Výlet, který jsme společně absolvovali, byl velmi příjemný, ačkoliv je Lucky "přivítala" svým typickým hovawartím přístupem a nemínila je hned tak do své smečky přijmout. Po pár pamlscích a párku v rohlíku už ale byli její  a tak jsme se prošli z Černé hory a po cestě stihli probrat vše včetně psích chlupatých problémů   Později dodám i fotodokumentaci této akce.

Celý pobyt vyšel na jedničku a atmosféra Janských Lázní mě opět nezklamala..

Zdravím do České Lípy a ještě jednou děkuji za milé setkání!

Tak a jsme zpět v realitě........

 

 

 

 

 

8.9.2011

Neštěstí nechodí jen po horách, ale i ....

Velmi smutnou zprávu jsem dostala od chovatelů naší Lucky: psí máma Sára  (Brenda Bohemia Choc) dnes odešla za duhový most. Její svíčka dohořela  i přes velkou snahu veterináře a majitelů a svůj boj prohrála...

Sáro, máváme Ti do psího nebe, v našich myšlenkách budeš stále, byla jsi skvělá kámoška a měli jsme Tě moc rádi!!

 

 

 

18.6.2011

Tak se téměř po roce dostávám k tomu, abych doplnila informace o dnech našich životů...

Omlouvám se všem návštěvníkům našich stránek za jejich zamrznutí způsobené mým totálním nasazením - rozumějte pracovním ... nějak ne a ne se dostat ke psaní.

Co je tedy u nás nového? Lucky nedávno oslavila své čtvrté narozeniny!! Tedy dodatečně touto formou přejeme vše nejlepší vrhu B Ze Stříbrných Kaskád, do dalšího roku pevné zdraví a mističky plné dobrot!! Lucky svůj den oslavila kilem špekáčků a týdenní dovolenou v Nízkých Tatrách. Zatímco panička měla pobyt se snídaní, režim Lucky by se dal spíše přirovnat k all-inclusive..... Ale obě jsme si užily přírodu a samy sebe a to je hlavní! Snad se v dohledné době dostanu k tomu, abych na stránky vložila i nějaké obrázky z této akce.

A jinak? Konečně jsem se donutila přihlásit se na bonitaci (jak už tady na stránkách dlouho slibuji) a 17.6. jsme tedy vyrazily do Boleslavi. Našemu výletu předcházelo několik cílených návštěv cvičáku, kde jsem Lucky chtěla ukázat některé speciality, které bonitace obsahuje. Neb jako správný hovawart má svou hlavu a když se jí nechce, tak se jí prostě nechce Asi jsme jí to spolu s cvičiteli ukázali dobře, Lucky byla dnes uchovněna bez omezení. Pan rozhodčí Kukla, který posuzoval exteriér pejsků, se velmi pochvalně vyjadřoval o povaze Lucky. Moc mě potěšilo, když ji označil za velmi příjemnou, milou fenu!! Protože co si budeme povídat - povaha pejska je to nejdůležitější...

Jsem moc ráda, že jsme to takto zvládly. Teď už jen počkat na výsledky DNA testů a najít vhodného ženicha ( zdravím Larryho z Páralovy zahrady a jeho sympatické paničky, se kterými jsme se dnes seznámily !!)

 

Pro úplnost ještě dodávám bonitační kód: 5/3a, D2, D4, E1, J1/S

Překlad: barva plavá, kulaté světlejší oko, nízko nasazené ucho, klenutá bedra, povaha standardní.

 

A máme to doma!!!!

 

6.7.2010

Ahoj všem, tak jsme už nějaký ten čas zpět z dovolené....

Bylo úúúžasně, nálada skvělá, nádherná příroda, počasí jako na objednávku - ani jednou jsme nezmokly a navíc jsme přijely opálené, prostě paráda!! Lucky se opět projevila jako zdatný turista a s nadšením sobě vlastním s námi zdolávala všechny významné krkonošské turistické trasy včetně té vedoucí na vrchol nejvyšší! Za odměnu mlsala párky a jiné dobroty, neb jsme se jako správní horalové o vše s ní dělily rovným dílem. Nezapomněly jsme ani na koupání - stačit nám muselo Bílé Labe, ale i tak náš "výlet k vodě" stál za to. Snad se v dohledné době dostanu k tomu, abych do sekce fotogalerie vložila snímky tuto akci zachycující...

 

Jediné, na co nedošlo, byla slibovaná návštěva u paní chovatelky Ranincové a zasloužilé několikanásobné psí babičky Sáry. Tak snad příště, naše letošní výlety na hory tímto určitě nekončí!

 

 
 

3.6.2010

Lááálííí mááá narozeninyyyy, myyy máámee přááníí jedinýýýý - štěěstííí, zdraavííí, hlavně to zdravíííí!!!

Milá Lucky, přejeme Tobě a všem Tvým ségrám a bráškům vše nej ke třetím narozeninám, do dalších dní jen sluníčko, misky plné dobrot a milující lidskou smečku!

 

Jéje, tak já mám narozeniny...no jo! Dostala jsem spoustu dobrotek a hlavně pojedu s paničkou na týden do Krkonoš, moc se těším, jak si tam zaběhám a zařádím! Snad tam něco nafotíme, abychom přidaly na stránky pár nových obrázků!  Až se vrátíme z  dovolené, budu vyprávět.

 

 

11.4.2010

Nedá mi, abych se "nepochlubila" našim výstavním výsledkem. Poté, co jsme s Lucky důkladně promrzly, jsme se dočkaly vstupu do kruhu. Tentokrát byly dle nových pravidel posuzovány jednotlivé barevné rázy zvlášť a tak jsme ve třídě otevřené nastoupily ve třech plavých fenečkách. Výsledek byl náš nejhorší za celou "kariéru"  , dostaly jsme dobrou. Důvodem byla přílišná jemnost Lucky. Je fakt, že Lucky není zrovna velký jedlík, ale v poslední době jsem spíše řešila matnost její srsti a tento vytknutý "parametr" mě nijak netrápil.

Stalo se. Asi nemá cenu vyjadřovat se k výkonu pana rozhodčího, mohlo by to vyznít příliš subjektivně a dotčeně...Nicméně jsem si jistá, že máme absolutně odlišný vkus a názor na to, jak má hovawart vypadat. Jen škoda, že díky takovým se plemeno bude vyvíjet kdovíjakým směrem, neb přednost měli jedinci sice velmi mohutní (někdy až moc, obzvláště u fen...), ale se strašnou, nekvalitní srstí ...

Všem přejeme hezké jaro a více sluníčkových dní!

 

 

11.3.2010

Ahoj všem, tak nevím, nevím, ta panička mi nejdříve založí stránky a pak se tady ani neukáže...Tak vám napíšu já!

V dubnu se chystáme na národní výstavu k nám do Ostravy, panička říkala, že to zkusíme. Tak se budu snažit, abych to nepokazila.

V červnu pak pojedeme navštívit maminku Sáru a chovatele Ranincovi do České Lípy, už se moc na svou mámu těším ( minule jsme si spolu pěkně zařádily!! ) a panička si poklábosí s paní chovatelkou. Říkala mi, že přímo od nich pak pojedeme na bonitaci do Mladé Boleslavi a potom hned za odměnu na hory. Na celý týden!! Tam se mi líbí, chodím celé dny s paničkou po horách a dostávám dobrotky!

 

Taky jsme se s paničkou domluvily, že když mě uchovní, najde mi ženicha - fešáka a budu mít štěňátka! Tak teda nevím, tolik starostí a práce...Ale slyšela jsem, jak někomu říká, že si jedno štěndo nechá, aby mi nebylo smutno..Tak to bych brala! Ale vyberu si sama...

 

Držte nám palečky, aby vše vyšlo a dařilo se, sama jsem zvědavá...Já se zase potom určitě ozvu !

 

 

 

14.12.2009

Všem, co právě čtou tyto řádky, přejeme krásné Vánoce, plné pohody a klidu rodinného kruhu! Do nového roku hlavně zdraví, protože nic dalšího už není tak důležité. Psím kamarádům páníčky, kteří si zaslouží jejich obětavou lásku a po celý rok mističky plné dobrot!!

Alice a Lucky

PF 2010

 

 

11.11.2009

Den sv. Martina...pro každého má toto magické datum jiný význam.

Pro nás je to den, který vloni patřil jako poslední Tinušce. Den, kdy nás ráno naposledy přivítala a den, kdy na mě jako všechny předešlé chtěla čekat, než se z práce vrátím domů. K ní. Nedočkala se.

Ještě dnes nás to bolí, jako by to bylo včera. Takže Tino, věříme, že se v psím nebi máš dobře a snad se občas podíváš na nás, co tady vyvádíme. Dlužím Ti rozloučení a proto věřím, že se někdy ještě potkáme....

 

 

18.10.2009

Brzy ráno jsem se vydala s Lucky zakončit letošní výstavní sezónu do Brna, kde se konala již tradičně národní výstava. Byla jsem zvědavá, zda konečně prolomíme svou brněnskou smůlu - vždy jsme skončily čtvrté z pěti fen...

Takže: ani dnes se nepovedlo, opět se nás ve třídě otevřené sešlo pět, my si vyběhaly 4.místo a známku VD. Tedy žádná bomba. Důvod? Pan rozhodčí po všech superlativech v posudku (krásná hlava, pěkné ucho, dobrý pigment, správný pohyb, pěkné předvedení) nazval Lucky "plešatou", bez chlupů apod. a proto snížil známku o stupeň. Nevím, nevím, ale  Lucky měla i dnes srst minimálně ve slušné kondici a navíc - jako jedna z mála- krásně lesklou. K mému překvapení se předvedla bez svých poskoků a komentářů...Poté, co mi dávala najevo, že v hale je nuda a minimálně u stánků s párky je to zajímavější, byla v kruhu ukázněná...Ale nevadí, svět na tom nestojí, požadavky k bonitaci máme výstavně splněny už z jara... Na Lucky doma čekala miska plná dobrot a na mě vytoužená káva.

 

 

7.10.2009

Dnes jsme začaly s Lucky  přípravu na jarní bonitaci. Na to, že jsme dlouho nic nedělaly, jsem byla spokojená. Lucky visela na mě očima, aby jí neunikl jediný povel a moc se snažila mi vyhovět. Držte nám palečky, abychom vše zvládly a na jaře byla Lucky uchovněna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

www.hovawart-alex.blog.cz

(Samík a panička, 18. 10. 2009 18:29)

Ahoj ségro,nic si z té známky nedělej,co rozhodčí to jiný názor!!!A jak píše Tvoje panička - svět na tom nestojí!!! Budeme držet tlapky a pěstičky, aby bonitace dopadla dobře - a já o tom nepochybuji :-D.
Tvůj bráška Sam a panička

Poděkování

(Radka a Acer a Ari / www.bathill.cz, 17. 10. 2009 16:22)

Tak si tak šmejdím po netu a koukám jako blázen, že z Vašich moc příjemných stránek na mě vybafl odkaz na naše webovky a ještě ke všemu tak milý. Upřímně za to děkuji. Mám tu čest potkávat se na výstavách s bráškou Lucky, se Samem a jeho milovaným dvounožcem Gabkou, a musím říct, že tahle hovirodinka se opravdu povedla - Lucky je krásná z obrázků a Sam v přímém přenosu. V přípravě na bonitaci Vám držíme všechny naše tlapky! A také přejeme hlavně pevné zdraví a hodně šťastných dnů!